A kötet szerzői: Antal Emese, Bokor László, Bukovenszki Emőke, Csigó Katalin, Dúll Andrea, Élő József, Faludi Julianna, Gyarmathy Éva, Hajdú József, Hevesi Krisztina, Jáki Zsuzsanna, Jordán Ferenc, Kapitány-Fövény Máté, Kőváry Zoltán, Lénárd Sándor, Lukács Liza, Mészáros Nóra, Molnos Zselyke, Pavluska Valéria, Pikó Bettina, Pogátsa Zoltán, Rab Árpád, Rékassy Balázs, Rosta Gergely, Sik Domonkos, Tari Annamária, Törőcsik Mária.
Jelenünk bizonytalanná vált. Az emberiség egyre inkább a jövőt kémleli. És miközben számtalan forgatókönyv fest sötét képet a következő évtizedekről, talán kevésbé foglalkozunk azzal, miként is tudnánk felkészülni a ránk váró kihívásokra. Pedig az ember szinte bármihez képes alkalmazkodni. Előbb viszont meg kell értenie, milyen akadályokat is kell leküzdenie.
Meg kell értenünk, miként befolyásolja a mesterséges intelligencia kapcsolatainkat, szexualitásunkat, táplálkozásunkat, kultúránkat. Meg kell ismernünk, hogyan alakul át az oktatás, az egészségügy és az ökoszisztéma, vagy hogy mit jelent számunkra, ha a világgazdaság súlypontja Keletre mozdul.
Ebben a hiánypótló kötetben 13 kutató vázolja fel a trendeket, és 13 pszichológus szakember járja körül, hogyan tudunk mi magunk felkészülni a közelgő változásokra, válságokra, és milyen készségekre neveljük gyermekeinket, hogy boldogulni tudjanak.
A jövő itt van. Ideje felkészülni rá!
„Kivételes szerzőgárdát hozott össze Kapitány-Fövény Máté az emberiség jelen helyzetének és a következő néhány évtized lehetséges változásainak vizsgálatára. Következetesen végigvitt szemlélete az írásoknak, hogy nemcsak a társadalmi struktúrák változásait boncolgatják, hanem a folyamatok során elmagányosodott egyén, személyiség felmerülő problémáit is szemügyre veszik. Átfogó, elemző, a legmagasabb szakmai színvonalon megírt, egymásnak is felelgető írások. Nagy élvezet olvasni.”
Csányi Vilmos