Az I. fejezetben az oltások felfedezéséről (Edward Jenner), azok történetéről, a védőoltási naptárról, a várandósok és a koraszülöttek oltásáról, a különböző populációk oltásáról, a munkavállalók oltásáról, a külföldiekkel (menekültek és menedéket kérők) kapcsolatos irányelvekről, az immun-kompromittáltak oltásáról, az oltási kontraindikációkról, az oltást követő nemkívánatos mellékhatásokról (OKNE), az infekciókontrollról, a Covid-19 járvány utáni megfigyelésekről olvashatnak.
A II. fejezet az oltás ellenzői által gerjesztett „járványról”, az MMR oltás és autizmus kockázatáról szóló vitákról, az immunrendszer „erősítéséről”, az alternatív gyógyászati irányok oltásra gyakorolt hatásáról szól.
A III. fejezet az egészségértésről, az egészségnevelés feladatáról, a prevenció szintjeiről és azok fontosságáról, valamint a Magyarországon jelenleg folyó szűrőprogramokról szól.
A szerző oltásokkal foglalkozó gyermekgyógyászként tömör, lényegre törő, de minden orvosnak (főként háziorvosnak) ajánlható munkát kap kézhez.
A Szerző rövid bemutatása:
Dr. Rodé Magdolna 1961-ben érettségiztem a Budapesti Veres Pálné Általános Gimnáziumban. 1967-ben végeztem el tanulmányaimat a Budapesti Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán. Két szakvizsgám van: csecsemő- és gyermekgyógyászat, valamint fertőző betegségek. 1967-1975-ig a Szent László Kórház Gyermekosztályainak valamennyi részlegén, 1975-ben a Schöpf-Mérei Ágost Koraszülött Kórházban, 1976-1982-ig az Újpesti Árpád Kórház Gyermekosztályán dolgoztam osztályvezető helyettesként. Az Orvosi Hetilap referáló rovatában számos gyermekgyógyászati, infektológiai és obezitológiai vonatkozású referátumom jelent meg. 9 megjelent könyveim közül 1993-ban a Czinner, A., Rodé, M.: Csecsemő-és gyermekgyógyászat (Springer Hungarica 1993, Budapest.) című könyv Pro Renovanda Hungarica díj-ban részesült. Könyveim az Országos Széchenyi Könyvtár honlapján (Magyar Elektronikus Könyvtár) díjmentesen olvashatók